آموزش زبان آلمانی(رایگان)

آموزش زبان آلمانی - اطلاعات مفید درباره کشورهای آلمانی زبان - فرهنگ و ادبیات آلمانی زبانان

آموزش زبان آلمانی -- درس سوم

اعداد در زبان آلمانی(بخش اول)

سلام.

امروز من در این پست می خواهم بخش اول آموزش اعداد در زبان آلمانی را به شما آموزش دهم.لطفا پس از مطالعه این درس سری هم به پست "لغات مشترک آلمانی و سایر زبان ها(به ویژه فارسی) مطلب 1" بزنید. که نکات جالبی درباره اعداد در زبان آلمانی نوشته ام که مطمئنا برایتان جالب خواهد بود.

قبل از هر چیز با توجه به این که دوستان از من خواسته بودند از نکات جالب زبان آلمانی بیشتر بگویم  می خواهم به نکته جالب دیگری اشاره کنم ولی اینبار درباره اعداد.

یادتان هست که در ریاضیات(به ویژه در  دوران دبیرستان) می گفتیم که "از اجتماع اعداد طبیعی با قرینه های این اعداد و هم چنین عدد صفر ، مجموعه ای ایجاد می شود به نام اعداد صحیح "

لابد باز به خاطر دارید که آنرا با حرف Z نشان می دادیم.خوب این حرف مخفف کلمه Zahlen در زبان آلمانی است.

نکته جالبتر اینکه انگلیسی زبان ها آمدند به جای آن از حرف I که مخفف کلمه انگلیسی Integer است استفاده کردند ولی می بینید که هنوز از حرف Z که مخفف یک کلمه آلمانی است خیلی بیشتر استفاده می شود و زور انگلیسی ها لااقل در این مورد به آلمانی ها نرسید.

خوب همانطور که گفته بودم قرار بود زبان آلمانی را با متدی جدید به شما بیاموزم ، مطلبی را که در بالا ارایه کردم قسمت کوچکی از این متد بود که مطمئنا در یادگیری زبان آلمانی فوق العاده به شما کمک می کند ولی فراموش نکنید نظر هم  بدهید.

خوب این مقدمه ای بود جالب برای بادگیری مبحث ساده و راحت اعداد در ربان آلمانی که آنرا در درس بعدی کامل توضیح خواهم داد.

پس تا درس بعدی

 Auf Wiedersehen

(به آلمانی یعنی خداحافظ )

+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم مرداد ۱۳۸۶ساعت 19:32  توسط علی نوری  |